Hemelvaart en Pinksternoveen

Hemelvaart en Pinksternoveen

Komende week zijn er veel bijzondere vieringen op het Heiligdom. Op donderdag 29 mei is het Hemelvaartsdag. Veertig dagen na Pasen keert onze Heer terug naar zijn hemelse Vader. Hij doet dit niet zonder eerst de missionaire zending te geven aan zijn leerlingen: “Gaat dus en maakt alle volkeren tot mijn leerlingen en doopt hen in de naam van de Vader en de Zoon en de heilige Geest en leert hun te onderhouden alles wat Ik u bevolen heb.”  (Mt. 28:19)  Om dit alles te volbrengen, belooft Jezus hun “een Andere Helper” te zenden, de Heilige Geest. Daarom bidt de Kerk in de periode van Hemelvaart tot Pinksteren om de komst van de Heilige Geest. Deze negendaagse periode omvat de Pinksternoveen. Er zijn verschillende momenten dat wij daar aandacht schenken bij OLV ter Nood. Bidt met ons mee?

MARIA VISITATIE /MARIA BEZOEK 
Op zaterdag 31 mei viert de Kerk het Feest van Maria Visitatie. Wij verwelkomen dan op het Heiligdom  ruim 700 pelgrims uit het Bisdom Rotterdam. Toen Maria, bij de aankondiging van Christus’ menswording, van de engel vernam dat haar nicht een zoon had ontvangen en in haar zesde maand was, ging zij met spoed op weg naar Elisabet en bleef ongeveer drie maanden bij haar. Dit wordt op feestelijke wijze gevierd binnen de tijd van drie maanden tussen de hoogfeesten van Maria Boodschap (25 maart) en de Geboorte van Johannes de Doper (24 juni). Op deze laatste dag van de meimaand gedenken wij niet uitsluitend Maria’s liefdevolle bezorgdheid, maar vooral haar vreugde om het wondervolle dat God in haar heeft verricht (zoals  dit weerklinkt in haar Magnificat) en dat door Elisabet wordt erkend met de woorden: Gezegend is de vrucht van uw schoot. Als dochter van Sion, die door de profeet wordt uitgenodigd: Jubel van vreugde, verheug u en wees blij, dochter van Jeruzalem: de Heer is bij u als redder (Sef. 3, 14-15; vgl. Jes. 12, 6), vertegenwoordigt Maria de kerk Gods op aarde, die de messiaanse vreugde kent van Gods zegenrijke tegenwoordigheid te midden van zijn volk. Evenals bij Maria, Elisabet en Johannes de Doper is deze vreugde een gave van de heilige Geest die Gods uitverkorenen vervult. Raadpleeg de agenda op onze website voor het dagprogramma.

Deze twee bijzondere feesten begeleiden ons naar het feest van Onze Lieve Vrouw Ter Nood dat wij gaan vieren op zondag 1 juni. Ook voor deze dag is een bijzonder feestelijk dagprogramma in voorbereiding. U bent van harte welkom!

Rector Jacques Quadvlieg

UIT DE KALENDER DER HEILIGEN
26 Mei H.Filippus Neri, priester    gedachtenis
27 Mei H. Augustinus van Canterbury, bisschop    vrije gedachtenis
29 Mei Hemelvaart van de Heer    hoogfeest
31 Mei Maria Bezoek    feest

Delen

Nieuwste overwegingen